איפה לבקר?

בין האזורים המעניינים אנו ממליצים לבקר בין השאר במקומות הבאים:

הקתדרלה במרסיי
הקתדרלה במרסיי

מרסיי – Marseille
מרסיי היא העיר העתיקה ביותר בצרפת, מגדולות שבה והיא העיר המרכזית בפרובאנס. ישנם תיירים הממהרים לצאת ממנה אך יש בה פינות מעניינות ויפות והעיר עצמה תרשים אתכם עם אלמנטים רבים של חדש אל מול ישן – הצד המודרני עם בתי הקפה והמסעדות ברחוב הראשי לה קאנבייר (La Canebiere) בנוף בניינים מרשימים ומפוארים כמו בית האופרה, ומנגד הצד שמעיד על ההיסטוריה ארוכת השנים של העיר וצרפת כולה כמו פארק פארו ואחת הטירות של נפוליאון שבו, בית הכלא המפורסם בטירת איף (Chateau d’If) מהמאה ה-16 ונקודת התצפית המדהימה בבבזיליקת נוטר דאם דה לה גארד (Basilique Notre Dame de la Garde) היפה בפני עצמה. בעיר ניתן גם למצוא מוזיאונים שונים וטובים ואפילו עשרות בתי כנסת (האוכלוסיה היהודית גדולה). מומלץ להגיע לנמל הישן (Vieux Port) שבו אפשר לטייל, לבקר בשוק הדייגים, לעלות ברגל לכיוון עיר העתיקה ולרחובות אחרים, כמו רחוב הרפובליקה, המכילים מאות חנויות ואף לצאת לשיט לכיוון טירת איף.


לה בו – Les Baux
על צוק ממנו נשקף נוף עוצר נשימה שוכן הכפר לה בו דה-פרובאנס שהינו כפר עתיק אשר זכה להפוך לנקודת ביקור חובה, בעיקר בגלל חומותיו ומבניו העתיקים, הרחובות המתפתלים שלו, המסעדות ובתי ההארחה הקטנים והנוף המדהים שנשקף ממנו ממעוף הציפור.

אקס אן פרובאנס – Aix-en Provence
הרומאים אשר שלטו באיזור פרובנס הקימו את העיר הציורית המכונה בקיצור אקס. העיר שהיא ביתו של הצייר פול סזאן מלאה מזרקות מים, רחובות עתיקים ומקסימים ונמצאת באזור בעל נוף מעניין. תיהנו לתור בשוק המקומי, במרחצאות ולבקר במוזיאונים השונים והנדירים של עיירה מופלאה זאת.

aix
נוף מ-Aix

 


עמק / שמורת לוברון (Le Luberon)

טיול בשמורת לוברון הוא בגדר המלצה חמה. כדאי לבקר מאוד בכפרים המקסימים גורד (Gordes) ו-רוסילון (Roussillon). גורד, שהוא למעשה עיירה קטנה, משקיף על הרי הלוברון ובו נמצאים גם מוזיאונים, כנסיה ציורית, שוק מקומי, קונצרטים, תערוכות אומנות, חנויות ומסעדות רבות ובעיקר סגנון בניה מיוחד מאוד. פריחות לבנדר עוצרות נשימה תמצאו בגורד באביב ובקיץ. רוסילון הינה אף היא עיירה ציורית וייחודה הוא האדמה אשר עליה היא בנויה. האדמה בצבע החום-אדמדם קרויה אוקר (Ochre) והיא מהדרת את הרחובות, קירות הבתים וכמובן שזורה בצוקים בנוף המדהים אשר נשקף מכל עבר.

הכפר Gordes ב-Luberon
הכפר Gordes ב-Luberon
הכפר Roussillon בפרובנס
הכפר Roussillon

בנוסף ניתן למצוא בצפון החבל את העיירה בוניו (Bonnieux) – נשקף ממנה נוף פנורמי מרהיב, היא מוקפת חומות עתיקות בנות 700 שנה, מומלץ להעפיל לראש הכנסיות הישנה והחדשה ולבקר בשוק של שישי בבוקר. במערב החבל נמצא את איל סור לה סורג' (Il sur la Sorgue) – עיירה המפורסמת בשוק העתיקות הרחב שבה. המרכז העתיק של העיירה הוא מעין אי המוקף על ידי נהר הסורג' המתפתל סביב ומשמש בית לצמחי מים רבים. מומלץ לראות את כנסיית הנוטרה-דאם ( Notre Dame des Anges) שבנויה בסגנון הבארוק. בעיירה נמצא גלריות, מסעדות, חנויות עתיקות רבות רבות ובתי קפה טובים. לרוב בימי חמישי מתקיים שוק פירות וירקות, ובראשון שוק עתיקות / פשפשים בכל האזור העתיק של העיר.


ארל – Arles
עיר גדולה מאוד אך בחלקה ציורית ועתיקה, השוכנת על גדת נהר הרון. יש האומרים כי הוקמה על-ידי הקיסר הרומי יוליוס. תמצאו בה עתיקות רבות, אזורים ירוקים, חופים מקסימים ושוק גדול אשר לו פנים רבות. העיר מושפעת רבות מוינסנט ואן גוך אשר שהה בה תקופה.

אביניון – Avignon
שוכנת גם היא לצד נהר הרון, היא עיר מתויירת ובעלת אופי מיוחד. העיסוק באמנות רב בה. העיר מוקפת חומה ארוכה. שוכנים בה ארמון האבירים המפורסם וארמון האפיפיורים. אוהבי היין יימצאו לא רחוק את עיר היקבים – שאטונף דה פאפ (Chateuneuf du Pape). בעיר יש גם בית כנסת עתיק וגשרים מרשימים מעל הנהר.

הגשר לאביניון
הגשר לאביניון

 

המשך לעמוד הבא:
לינה בפרובנס …
השכרת רכב מוזלת…